Най-висшата лига (година по-късно)

Преди година публикувах резултатите от едно малко изследване, което показа, че в топ 5 първенствата на Европа има 24 клуба, които през последния четвърт век са неизменна част от футболния елит на своята страна. Какво се случи с тях през тази една година?

VfB_Wallpaper

1. Изпадна Щутгарт … най-тъжният за мен факт. Швабите са ми сред любимите отбори в Бундеслигата и се надявам бързо да се завърнат, където им е мястото.

2. Изпадна (при това доста категорично) и Астън Вила. Двадесет и вторият по богатство клуб в света…

3. Шампионската титла на Лестър ги направи седмият различен тим спечелил трофея от началото на 90-те години насам. С това Англия излезе на второ място сред топ първенствата по брой различни шампиони – води Франция с 10.

4.Тотнъм бе на крачка да спечели първото си голямо отличие. Уви не успя.

22topclubs

5. Преди година установихме, че 20 от последните 24 победители в Шампионската лига са от тази елитна група. Остава да разберем дали титлата ще остане в клуба или Атлетико Мадрид ще бъде следващият „нарушител“ на това правило.

В групата неизпадали остават 22 отбора. Кой ще бъде следващият, който ще загуби битката за оцеляване през идната пролет?